pia grupowa. Pozwala na poznanie osób, które borykają się z podobnymi trudnościami, wzajemne wsparcie oraz poznanie różnych metod radzenia sobie z problemem. Bardzo dużym wsparciem w terapiach grupowych jest to, że można zobaczyć jak ludzie zaczynają czuć się lepiej, dzięki czemu samemu można uwierzyć w sens psychoterapii.
proces grupyPsychoterapia indywidualna sprawia że najważniejsza staje
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Na czym polega psychoterapia?
Dbanie o komfort i zdrowie psychiczne jest bardzo istotne dla naszego codziennego dobrostanu. Jeśli czujesz się przytłoczony, zmęczony, a Twoje samopoczucie uniemożliwia Ci efektywne funkcjonowanie na co dzień, warto rozważyć konsultację psychologiczną.
Psychoterapia, obok farmakoterapii, jest podstawową formą leczenia chorób i zaburzeń psychicznych. W zależności od nurtu psychoterapeutycznego, spotkania z terapeutą mogą przebiegać na różne sposoby. Możliwa jest terapia grupowa, polecana zwłaszcza dla osób doświadczających trudności w kontaktach interpersonalnych oraz terapia indywidualna.
Z pomocą mogą przyjść psychiatrzy którzy
Nie od dziś wiadomo, że depresja i problemy o charakterze psychicznym są jednym z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Wszyscy żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy wiecznie zestresowani i spóźnieni na wszystko, ciągle wymaga się od nas coraz więcej i więcej. To tylko niektóre z przyczyn coraz częstszych depresji u młodych Polek i Polaków.
Czy da się z tym jakoś walczyć? Są pewne rozwiązania takie jak terapia grupowa czy psychoterapia, ale nie zawsze działają. Czasami niestety potrzebne są również odpowiednie leki. Z pomocą mogą przyjść psychiatrzy, którzy mogą wystawić odpowiednią receptę.